قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

management (مدیریت)

 
management (مدیریت)
این وبلاگ به شما در مطالب مدیریتی ورفتاری (در سطح درسی وغیر درسی ) باعلم روز بزرگترین دانشگاه های کشور کمک خواهد نمود وپاسخگوی هر گونه سوالی خواهد بود . از ما بخواهید از ما بپرسید. اکبر یوسف وند.
۱۳۸۸/۱/٢٩ :: ٢:٠۱ ‎ب.ظ ::  نويسنده : management

سلام دوستان امروز باز هم با یک اثر مدیریتی بسیار غنی سعی می کنیم به ادامه راه خود مسمم باشیم.

 بسیاری از دانشمندان و مدعیان عرصه علم، وبلاگ نویسان را انسان هایی بیکار و سرخوش میدانند که البته همان ها بیشترین کاربران وبلاگ ها نیز هستند و من از انها بسیار ناخرسندم که هدف والای گروه ما را نادیده گرفته اند.

 به هر حال من می خواهم با این وجود به کار خود ادامه داده واکنون به ارائه یکی از کار های ینیادی در زمینه مدیریت بپردازیم .

این کتاب اثر پیتر سنج با نام اصل پنجم است که امید است از مطالعه ان بر دانش خود افزوده و در ادامه مسیری که در پیش دارید یاریتان کند

با تشکر  از همه دوستان، دانشکده مدیریت و حسابداری شهید بهشتی ،اکبر یوسف وند

اصل پنجم

مقدمه

پیچیدگی از مشخصات عصر حاضر است . همگی ما در زندگی حرفه ای و شخصی خود با مسائل غامض و پیچیده ای روبه رو می شویم که از آنها گریزی نیست و باید برای حل آنها چاره ای اندیشید.

بسیاری از علمای علوم اجتماعی به خیال چنین چاره هایی بوده اند و کوشش زیادی در این راه مبذول داشته اند. هر چند این تلاش ها بی ثمر نبوده اند ولی باید گفت که هر یک آفاتی نیز با خود به همراه  داشته اند. ساده انگاری شایع ترین این آفات است . در بعد مدیریت این قضیه خود را به شکل عمل زدگی و اشتیاق در استفاده از الگوهای تکراری حل مسائل و در یک کلام، جستجوی نسخه ای شفابخش و ابزاری همه کاره، نشان می دهد. تئوری های همه شمول و جامعی که مدعی حل تمامی مسائل غامض و پیچیده مدیریت هستند و خود را بی نیاز از آزمون و تدبرمی دانند، بارزترین نماد اینجریان آفتزده هستند.

متن کامل کتاب را از لینک زیر مطالعه فرمایید

اصل پنجم پیتر سنجموضوع مطلب : کتاب مدیریتی پیتر سنج رایگان / خلاصه کتاب اصل پنجم / پیتر سنج / اصل پنجم
صفحات وبلاگ
RSS Feed

 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی : پیچک
 
بک لینک فا