کتاب

عنوان فارسيمديريت زمانزبانفارسينويسندههيندل، تيممترجمالهي، شفيعسال انتشار1381ناشرانتشارات سارگلمحل نشرتهرانشابك964-5890-13-6فهرست مطالب

مقدمه

«زمان چيست؟»

تجزيه و تحليل زمان

چگونه از زمان استفاده مي‌كنيد؟

مهارت‌هاي خود را ارزيابي كنيد

«برنامه‌ريزي براي كسب موفقيت»

بررسي اهداف

ارزيابي الگوهاي رفتار كاري

ثبت و تنظيم برنامه‌هاي كاري

تفكر مثبت

«ايجاد تغييرات فوري»

مرتب كردن دفتر كار

بايگاني پرونده‌ها

راه‌هاي جلوگيري از به هم خوردن تمركز

گزينش اطلاعات

كار كردن با ديگران

تماس تلفني با افراد

پاسخ به تماس تلفني ديگران

خواندن و نوشتن

استفاده از تكنولوژي

برگزاري جلسات

سفرهاي كاري

برنامه‌ريزي براي اوقات فراغت

«مديريت زمان ديگران»

برقراري رواط خوب

تفويض اثربخش

اداره كردن همكاران

اداره كردن مدير

همه ما، چه در منزل و چه در محيط كار، نياز داريم وقت خود را تنظيم كنيم. ترتيب انجام كارهاي روزانه تأثير چشمگيري بر روي كميت و كيفيت آن چه كه از زندگي به دست مي‌آوريم، دارد. اكثر مردم در تنظيم وقت خود موفق هستند و اين موفقيت باعث مي‌شود زمان كاري پربارتري داشته باشند و از اوقات فراغت خود لذت بيشتري ببرند. كتاب مديريت زمان به شما نشان مي‌دهد چگونه از وقت خود استفاده بهتري به عمل آوريد. اين كتاب مملو است از توصيه‌هاي كاربردي و 101 نكته كليدي ارائه شده در كتاب اطلاعات مهم ديگري را در اختيار شما قرار مي‌دهند.

اين كتاب به ارزيابي شما و اين كه چگونه وقت خود را صرف مي‌كنيد مي‌پردازد، سپس نكاتي كه بايد روي آنها بيشتر كار كنيد را بررسي مي‌كند و در نهايت به شما راه آسان و سريع ارتقاي نقاط ضعف را نشان مي‌دهد- مثلاً نحوه بهتر انجام كارهاي دفتري يا نحوه برقراري ارتباط به شيوه‌اي كه در زمان صرفه‌جويي شود. فصل آخر كتاب به شما مي‌آموزد چگونه از دانشي كه به دست آورده‌ايد براي كمك به ديگران استفاده كنيد تا آنها نيز بتوانند وقت خود را به نحو مطلوب اداره كنند

عنوان فارسيفن مهار كردن زمان در يك هفتهزبانفارسينويسندهتريسي، دكلانمترجمنمازي، بنفشهسال انتشار1378ناشرشادرنگمحل نشرتهرانشابك964-92003-3-0

اين كتاب در خلال يك هفته، قدم به قدم به بررسي دقيق مهارت‌هاي مديريت زمان مي‌پردازد. هر روز موضوع جديدي را مورد بررسي قرار داده و پس از بازنگري اصول نظري، به ارائه چك‌ليست‌ها و انجام تمرين‌ها مي‌پردازد.

روز شنبه به خودارزيابي مي‌پردازد. اين بخش به ارزيابي فنون كنوني گذراندن زمان مي‌پردازد. در پايان روز، جدول زماني را كه شامل فهرستي از 10 عامل مهم است كامل كرده و با به كارگيري روش‌هايي پيشين كه مانع از اتلاف زمان و باعث تغيير عادات مي‌شوند اين مرحله را دنبال مي‌كند.

روز يكشنبه به تسلط بر كاغذ‌هاي اداري مي‌پردازد. در اين بخش راه‌هايي را براي كنترل كاغذ‌هاي اداري كه دائماً روي ميزمان انباشته مي‌شود بررسي مي‌كند. در پايان روز ميزمان از انبوه كاغذ‌هاي اداري پاك مي‌شود و روش‌هايي براي كاستن كاغذ‌هاي غيرضروري ارائه مي‌شود و سپس سيستم بايگاني خود را سازماندهي مي‌كنيم.

روز دوشنبه به برنامه‌ريزي اختصاص دارد. اين بخش به بررسي برنامه‌ريزي در سه سطح مختلف مي‌پردازد. ابتدا موقعيت‌هاي آتي جهت استقرار فعاليت‌هاي كاري درازمدت و اهداف شخصي بررسي مي‌شود. سپس به طرح اقداماتي مي‌پردازد كه به كمك آنها، روياهاي خود را تحقق بخشيم و نهايتاً به بررسي طرح‌هاي روزانه مي‌پردازد.

سه‌شنبه به مديريت جلسات اختصاص دارد. در اين بخش ابتدا سعي مي‌شود عوامل تشكيل دهنده جلسات غيرضروري مشخص شوند و سپس براي شروع، دوباره كارهايي را كه به عنوان رئيس جلسه يا شركت‌كننده بايد قبل، در حين و يا بعد از جلسات انجام گيرد تا جلسات را پربارتر سازد مورد بررسي قرار مي‌دهد.

روز چهارشنبه به مديريت پروژه‌ها پرداخته مي‌شود. در اين بخش چگونگي اصلاح مهارت‌هاي مديريت پروژه‌ها را مورد بررسي قرار مي‌دهد. مديريت هر پروژه شامل سه مرحله است: برنامه‌ريزي، كنترل، ارزيابي و بازنگري.

روز پنج‌شنبه به پاسخگويي به تلفن‌ها مي‌پردازد. اين بخش ابتدا روش‌هاي نادرست پاسخگويي تلفن و نيز ويژگي تماس‌هاي كم‌اهميت را مورد بررسي قرار مي‌دهد. سپس شيوه‌هاي كنترل تلفن‌هايي كه به ما زده مي‌شود و هم‌چنين راههاي پرباركردن تماس‌ها با خارج از شركت را مورد توجه قرار مي‌دهد.

در روز جمعه به بازنگري و بررسي ديگر نكات مهم در مورد زمان پرداخته مي‌شود. اين بخش به بازنگري مباحث مطرح‌شده در طي هفته‌اي كه گذشت مي‌پردازد و برخي از روش‌هاي ديگر مديريت زمان را كه به بهبود هر چه بيشتر اين فن كمك مي‌كند مورد بررسي قرار مي‌دهد

عنوان فارسيمديريت زمانزبانفارسينويسندهخاكي، غلامرضاسال انتشار1379ناشرپويندمحل نشرتهرانشابك964-90847-0-3خلاصه كتاب

اين كتاب داراي فصل‌هاي زير است و در هر فصل پرسشنامه‌هايي براي خودارزيابي و طرح‌هاي عمل و فرم‌هايي براي تمرين مديريت زمان ارائه مي‌كند:

1- نگاهي به مفهوم زمان

2- استفاده مناسب از زمان

3- گرفتن رهزنان زمان

4- تعيين اهداف

5- مكتوب كردن اهداف و برنامه‌ها

6- استفاده از جداول روزانه

7- تعيين اولويت‌ها

8- آغاز كردن با نگرش مثبت

9- بررسي منحني عملكرد

10- ذخيره كردن اوقات آرامش

11- مديريت از طريق تفويض اختيار

12- استفاده از برنامه‌ريز زماني

13- تلاش براي منظم بودن

عنوان فارسيتنها بي‌پروايان پايدارندزيرعنوان فارسياز نقطه‌هاي بحران كه با هر سازمان و حرفه‌اي در چالش هستند، چگونه بهره‌برداري كنيمعنوان انگليسيONLY THE PARANOID SURVIVEزيرعنوان انگليسيHow to exploit the crisis points that challenge every company and careerزبانفارسينويسندهگرو، اندي (اندرو)مترجمرضايي‌نژاد، عبدالرضاسال انتشار1378ناشرفرامحل نشرتهرانقيمت3200 تومانتعداد صفحه224شابك9-0-92298-964فهرست مطالب

مقدمه ناشر

يادداشت

آشنايي

پيشگفتار

فصل 1 - چيزي دگرگون شده است

فصل 2 - نيروي دگرگون‌ساز «10 برابر»

فصل 3 - شكل گيري صنعت رايانه

فصل 4 - همه جا حضور دارند

فصل 5 - چرا خودمان انجامش ندهيم؟

فصل 6 - نشانه «رهنما» يا «گمراه كننده»

فصل 7 - به آشفتگي ميدان بدهيد

فصل 8 - مهار آشفتگيها

فصل 9 - اينترنت : نشانه «رهنما» يا «گمراه كننده»، نويد يا تهديد؟

واژه نامه

خلاصه كتاب

شركت «اينتل» با رهبري «اندي گرو» به صورت بزرگترين سازنده تراشه‌هاي رايانه‌اي در جهان در آمده است. اين شركت اكنون پنجمين شركت مورد ستايش آمريكا و هفتمين شركت پرسود در فهرست «فورچون 500» است. رسيدن به اينگونه شاخص‌ها بدون شناختي استادانه از دنياي كسب و كار و پياده كردن بي‌مانند آن، شدني نيست.

شمار اندكي از مديران عامل مي‌توانند مدعي اين چنين ركوردشكنيها و پيروزيهاي پيوسته باشند. «گرو»، بيشتر پيروزيهاي خود را مرهون فلسفه و راهبردي مي‌داند كه در كتاب «تنها بي‌پروايان پايدارند» براي ما آشكار كرده است. اين كتاب به خاطر عرضه معياري دليرانه و بي‌سابقه در زمينه رهبري و كشاندن خواننده به ژرفاي دنياي كاري شركتي بزرگ، در ادبيات مديريت بي‌همتاست.

ياريهاي گرو به انديشه مديريت، در زمينه نشان دادن راهي تازه براي سنجش لحظه‌هاي كابوس گونه‌اي است كه هر رهبري را به هراس وا مي‌دارند - لحظه‌اي كه دگرگونيهاي گسترده رخ مي‌دهند و بر همه بخشها اثر مي‌گذارند. پيروزيهاي ديروز بر باد مي‌روند و با پيدايش يك دگرگوني پيش‌بيني نشده، همه چيز با شتاب نابود مي‌گردد. گرو اينگونه لحظه‌ها را «نقطه چرخش راهبردي (استراتژيك)» نام نهاده است - پيشامدهايي كه خود بسياري از آنها را از سر گذرانده است.

هنگامي كه به نقطه چرخش راهبردي برخورد مي‌كنيم، همه قانونها با شتاب، خشمگينانه و براي هميشه، دگرگون مي‌شوند. هر امري؛ مانند ابررقابت، دگرگوني محرمانه مقررات و يا حتي دگرگوني به ظاهر معتدل در فن‌آوري، مي‌تواند موجب رسيدن به «نقطه چرخش راهبردي» شوند.

با اين وصف، چنين رخدادي در دست رهبران هشيار، مانند تك‌خالي كارآمد است. بكارگيري درست اين فرصت، مي‌تواند همچون نيرويي مثبت، شركت را در زمره برندگان بازار و نيرومندتر از پيش درآورد. براي دستيابي و بهره‌گيري از اين سطح از دگرگوني، مدير بايد توانمنديهاي دروني و بيروني آنرا بشناسد.

گرو اينگونه پرسشها را مطرح مي‌كند: اين «موج كشندها» در چه مرحله‌اي هستند؟ براي پيش‌بيني خطرها پيش از نمايان شدن، به چه منابعي روي مي‌آوريد؟ به هنگامي فراواني تهديدها، با احساسات، وقت و حرفه خود چگونه برخورد مي‌كنيد؟ با مديران و مشتريان بسيار وفاداري كه به سنتهاي موجود پايبندند چطور؟

اندي گرو آشنا با خطر، تجربه پيروزيها و ناكاميهاي خود را بازگو مي‌كند - از جمله اينكه در دوران آشكار شدن كاستيهايي در «پنتيوم» كه مي‌توانست بنياد شركت را بر باد دهد، چگونه پيشامدها را مهار كرده و تهديدها را به فرصتهايي به سود شركت اينتل تبديل نموده است. «تنها بي‌پروايان پايدارند» اثري به جاي ماندني در ادبيات مديريت و رهبري مي‌باشد كه ميوه يك عمر انديشه و تجربه است.

كليدواژهكسب و كار؛ اينتل؛ بحران؛ توضيح

1. نويسنده اين كتاب، مديرعامل و بنيانگذار شركت «اينتل» است.

2. بر روي جلد اين كتاب جمله‌اي از پيتر دراكر به چشم مي‌خورد: «اين اثر برجسته، كتابي است خطرناك كه خواننده را به انديشه وامي‌دارد»

/ 2 نظر / 22 بازدید
شبکه آموزشی پژوهشی دانشجویان

با سلام و احترام شبکه آموزشی پژوهشی دانشجویان ایران افتتاح شد دانلود رایگان کتب و... برای همکاری از شما دعوت می شود

شبکه آموزشی پژوهشی دانشجویان

http://madsg.com/ دانلود رایگان کتب مدیریت